Viky- zkrácený příběh

29. listopadu 2014 v 16:59 | Lilinka |  Čarodějka Viky (já)-přiběh
Viky byla čistokrevná čarodějka z rodiny Blacku a její kamarádka byla Lily. Lily byla o rok mlatši než Viky. Ale z rodiny Blacků byla nejmlatši Narcissa a nejstarši Andromeda. Viky se tajně kamáradila s Lily a chtěla se dostat do Nebelvíru. Měla zrzavé vlasy a modré oči a trochu připomínala Lily a proto nebyla moc oblíbená. Když Viky stála na nástupišti, jako jediná nečekala vlak, bála se že se dostane do Zmijozelu. Když přijel vlak nastoupila a sedla si vedle Veronicy (její nej kamarádky). ,,Ahoj" ,,Ahoj" ,,Kam si myslíš že se dostaneš?" ,,Nebelvír, ty?" ,,Já nevím...jsem Black.." ,,Aha". Vlak zastavil a Viky se s Veronicou postavila ke dveřim. ,,Neboj určitě to bude Nebelvír" ujišťovala ji Veronica když vystupovaly z vlaku. Za chvíli už seděla na člunu a plula k hradu ,,Ach jo.." pozdychla si. Člun zastavil a Viky s Veronicou vystoupily a šly za Hagridem do V.síně. Viky byla první v abecedě a než se dokázala vzpamatovat vykřikl klobouk její jméno ,,Voctorie Black" Viky se nervozně posadila na stoličku a ucítěla jak se ji klobouk dotknul hlavy. Ale klobou vykřikl ,,Nebelvír i Zmijozel!" Viky byla dobromyslná, nelakomá, odvážná.. ale i netrpělivá, dominantní...A tak někdy chodila do zmijozelu a někdy do nebelvíru. Po školním roce už nesnesla neustále ponížovaní a nadávaní od její sestry. Měla toho dost a tak se rozhodla že uteče. Problém byl ale v tom že nevěděla kam jít a tak šla k Lily. Rodiče ji vypálili ze zdi, dozvěděli se kam utekla ale nechtěli ji hledat. Asi po dvou letech ji Petůnie a Evansovi (Kromě Lily) vyhodili a Viky se dostala do rodiny White. Měla se tam dobře, ale chyběla ji Andromeda tak se rozhodla že se vrátí. Nikdo ji ale už doma nechtěl jen Andromeda a Cissa. S Bell se několikrát pohádala ale Viky vždycky tu hádku vyhrála protože Bell asi po hodině křičení chraptěla ale Viky ne. Potom se znovu vrátila k Whiteům a tak pořád dokola... Přestala chodit do Zmijozelu a chodila už jen do Nebelvíru. Kamarádila se s Veronicou, Bárou, Simčou, Sevem a Lily. Nebavila se se Siriusem, Petrem a lupínem a nesnášela Petty. Petty totiš záviděla každému kdo uměl kouzlit. Viky zůstala u Whiteů a jen někdy se šla podívat domů. Po vystudování ji ale Whitei vyhodili, přece jen byla z rodiny Blacků a něco s nima měla společného, napřiklad byla toková moc energiská, zbrklá, nervní a "občas" ji hrabalo. Tak šla zase domů ale situace se změnila..Viky byla oblíbená a každý ji měl rád, bylo to jako dobrý sen.
Lily si vzala Jamese a Narodil se jim Harry. Viky byla Harryho nevlastní teta a někdy ho hlídala. Když byl Harrymu rok a Viky se dozvěděla o věštbě, chtěla jim pomost ale rodoče ji to ze strachu zakázali a pro jistotu ji nikam nepustili. Když byla Viky sama doma tak utekla oknem a šla za Lily. Bylo to zrovna ten den kdy se měla věštba vyplnit. Viky přiběhla jako hurukán a hodně dlouze zazvonila. Zhruba po minitě se otevřely dveře a v nich stal James ,,Ahoj, děje se něco?" ,,Musím mluvit s Lily" ,,Tak pojď dál". Za chvilku přišla Lily s Harrym ,,Co se děje Viky?" ,,Voldemort chce dnes vešer zabít Harryho..musíte se knám schovat.." ,,Cože? To nedovolím Harryho ne.." ,,Tak už pojďte" ,,Jen se zbalím, Jamesi běž si něco zbalit" Oba už stáli tak nabaleni před dveřmi že to nemohli ani unést ,,Já vesmu Harryho" řekla Viky když je uviděla. Vzala všechny věci od Harryho a na Harryho pro jistotu použila ochranné kouzlo kdyby je našel Voldemort. Ale stalo se něco hrozného, Viky zapoměla to nejdůležitější. Harryho. Přišla na to doma když se ji ptala Lily kde je Harry. Už bylo moc hodin, nemohla se tam vrátit. Lily a James se tam vrátit chtěli ale Viky jim to zakázala a ujistila je že je Harry ochráněný kouzlem. Druhý den šla Viky pro Harryho .Když Voldemort zmizel byl Harry u Lily a Jamese ale to se Voldemort nikdy nesměl dozdědět. Totiš, Voldemort zabil Petunii která chtěla zachránit Harrylo, domníval se že to byla Lily.


Byl večer a venku pršelo, Viky a Andromeda procházely úzkou ulčkou. Nikde nikdo nebyl jen za domem několik mudlů a velká krysa, která se chtěla dostat ven z nějakého obchodu. Hlasytě pískala a šrabala na dveře. ,,C..Co to bylo?" Tázavě se Viky podívala na Anromedu. ,,Já nevím". Konečně se kryse podařilo dostat z obchodů a přeběhla kolem Viky, která hlasytě vypískla, vlastě to nebyl ani tak pístok jako výkřik. Viky zaběhla za roh nějakého domu ale krysa ji pronásladovala. Anromeda za ní běžela. ,,Počkej, asi vím kdo to je, to není jen krysa.." ,, Jak to myslíš?" ,,Řiká se že je Červířek mrtvý..ale já tomu nevěřím. Navic Sirius by...A nevšimla jsis že te kryse chyběl prst?" ,,Ty myslíš že ta krysa..." ,,Ano" ,,Ten hnusný, odporný mudlovský, možná není mudlovský ale to je jedno. Ten............." Viky nevěděla jak ho nezvat. Měla na něho obravskou zlost. V tom se ozval velký rachot, jako by spadla popelnce a Andromeda se šla podívat co to bylo. Viky vytáhla hůlku a namířila ji na krysu. Vzduchem prosvištěl bezbarevný paprsek a krysa zmizela, jako by se vypařila ze světa. Viky schovala hůlku a šla za Andromedou. Andromeda stala před Bellarix a Narcissou. ,,Vy jste nás špehovaly!" vykřikla Viky ,,Ne to vy jste nás špehovaly" odpověděla Narcissa. ,,Ne to vy! Jak jste mohly..My jsme jen šly..šly jsme..to je tajemství a vůbec když nás nešpehujete tak co tu děláte?". Zeptala se Viky a z jejího hlasu zněla ironie a vztek. ,,To je taky tajemství. A tobě do toho.." Odpověděla Narcissa. ,,Nekopíruj" skočila ji do řeči Viky. Narcissa to chtěla doříct ale Viky pokračovala ,,Celou dobu se nám snažíte zabránit tomu aby Lily a James byli v bezpečí....obě se snažíte aby je Vol.." ,,Neopovažuj se ho oslovovat když nejsi na jeho staně..pro tebe to je pán zla. Dokud nebudeš na jeho straně nemáš právo vyslovavat jeho jméno. Ani Harry Pottrer ho nemá právo oslovavat." přerušila ji Bellatrix. Viky ale pokračovala ,,Obě se snažíte aby je pán zla našel. Obě, dokonce i ty Narcisso.." . ,,Tak to už je moc!" zařvala Bellatrix a namířila na ní hůlku. ,,Přizabila by jsi svou sestru?" Ušklíbla se Viky a sklopila ji hůlku dolu. Bellatrix se jen zamračila a schovala hůlku.
Po chvíli ticha se ozvala Narcissa ,, Je divné že ti na Lily tak záleží, že jsi ji tak podobná, že máš stejné názory a že když je u nás Lily tak ty musíš pokaždé někde jít. Nepřipadá vám to jako zdvojovací kouzlo..?" Ohlídla se na Andromedu a Bellatrix. A pokračovala. ,,Ty jsi přeci vždycky byla tak chytrá aby jsi si vymyslela nějaké nové kouzlo. Kde zmizela ta krysa co tu běhala? Nějaké tvoje kouzlo že? Moc dobře si pamatuju jak jsi ve třetím ročníku použila zdvojovací kouzlo aby jsi mohla jít i na lekvary i na jasnovědectví... Prokoukla jsem tě ty vlastně nejsi naše sestra...Ty jsi Lily Evans". ,,A máme tě" řekla a škodolibě se zasmála Bellatrix. Viky se ušklíbla a obě je probodla pohledem ,,Ne, mýlite se, obě. Já jsem s ni mluvila a Anromeda mě viděla a myslím že i vy..Když jsem šla do Godrikova dolu..". Narcissa se zase podívala na Viky a odpověděla ji ,,Mluvila jsi sama se sebou..Ze svým dvojníkem aby to nebylo tak nápadné..Přeci si nemyslíš že jsem tak hloupá..Ty jsi vlastně z mudlovskě rodiny..Jsi Lily a my žádnou sestru nemáme.."


Pokračování příště..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama