Dalši zajímavost o mě která vás asi stejně nebude zajímat

17. prosince 2014 v 14:00 | Lilinka
Ahoj, tak jsem se dozvěděla že jsem cholerik a kdo to vlasně cholerik je? :-

základní vlastnosti: aktivní, nedůtklivý, neklidný, útočný, agresivní, vznětlivý, vrtkavý, impulsivní, spolehlivý a stálý ve svých názorech a životních hodnotách
- charakteristika:
Cholerik je energický až horkokrevný a vznětlivý jedinec. Náladovost a výbušnost je u nich na denním pořádku. Svým nadšením však dokáží strhnout ostatní.

- ideální povolání:
Před cholerikem má každý respekt, proto se hodí na vedoucí pozice. Aby se ale nestali šéfy tyrany, musí se naučit ovládat.
- živel: oheň
- motto: Bojte se mě!
- labilní extrovert

Cholerik v podstatě nemění své postoje a životní hodnoty, je stálý a spolehlivý. Prožívá hluboce a rychle. K věcem, které jednou vyřeší, se již více nevrací.

Klady
Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozený vůdce, a to již od nejútlejšího věku. Má podvědomou a silnou touho po změně. Zjistí-li, že něco není v pořádku, bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nebývá apatický nebo lhostejný. Má rozhodnost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Dokáže velet snad úplně všemu, bez ohledu na znalosti prostředí a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je skvělý a cílevědomý organizátor. Má schopnosti dokončovat větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má dobrou intuici pro odhad dané situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých často exceluje.


Zápory
Cholerik má v životě základní hesla a těmi se také současně řídí. Že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy vítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí vysadit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj nad ostatními, který dokáže druhé značně psychicky deptat. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, bývá netrpělivý.

zdroj: http://www.mariny.wz.cz/Temperament/Cholerik.html


Ve škole jsem se to dozvěděla při testu povolání, nějak jsem tomu nevěřila a tak jsem si udělala doma dalších několík testů. Ano, sedí to na mě ale jsem smutná, protože bych asi nešla do Nebelvíru. Ale možná jo. Sedí na mě skoro všechno. Na první pohled jsem klidná ale ano, jsem výbušná. A opravdu mega, hodně netrpělivá a další vlastnosti. Mohla bych napsat několik příběhů o mě. Ale tohle není blog o mě ale o HP. Možná si založím ještě blog o mě a potom tu dám odkaz, ale tady to opravdu psát nebudu.

Pište mi do komentářu jestli jsi: cholerik, sangvnik, menancholik, flegmatik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama